ako-vybrat-vitrinu

Ako si vybrať vitrínu

Vitríny majú multifunkčné využitie. Môžete ich využiť napríklad v obývačke, alebo v detskej izbe, či v kuchyni. Vitrína Vám môže poslúžiť ako knižnica, alebo si do nej môžete vystaviť zbierku porcelánu, či kryštálu. V detských a študentských izbách môžu byť využité podobne. V jedálni do nej môžete poukladať všetky potrebné riady a kuchynské textílie a budete ich tak mať stále poruke. Navyše Vám vkusná vitrína, umiestnená v miestnosti, vylepší celkový dizajn priestoru.

Prostredie

Pri výberu vhodnej vitríny je potrebné zhodnotiť, že do akého priestoru má byť umiestnená. Vzhľadom na to môžeme vitríny rozdeliť na:
• interiérové- použitie vo vnútorných priestoroch
• exteriérové- použitie vo vonkajších priestoroch

Vitína do vonkajších priestorov

Pozor by ste si mali dať hlavne v prípade, že chcete mať vitrínu vo vonkajších priestoroch. Na takéto miesto je vhodné použiť skrinky, na ktorých sú styčné plochy ošetrené elastomérom a je u nich riešený obvod hustoty. Elastomér je látka, ktorá nestráca svoje elastické vlastnosti ani pri vysokých teplotách. Po uvoľnení napätia sa vracia späť do pôvodného tvaru. Elastoméry ( guma, kaučuk) sa v spojením iných látok používajú napr. na výrobu pneumatík, izolácií káblov, hadíc a pod. Takto riešené vitríny sú zabezpečené proti poškodeniu a znehodnoteniu umiestnených motívov a zároveň sa u nich znižuje tvorba rosy na čelnom skle, čo tiež zabraňuje ich znehodnoteniu.

Rozmery a úložná kapacita

Moderná presklenná vitrína
Moderná presklenná vitrína

Vitríny sa od seba odlišujú podľa toho, aké majú rozmery ich vnútorné priestory, alebo viditeľné plochy. Štandardne sú vitríny navrhované s ohľadom na počet násobkov formátu A4, ktoré sa dajú do nich umiestniť. Výrobcovia však ponúkajú aj možnosť vitrín, ktoré vyhotovia podľa požiadaviek zákazníka.

Dvere vitríny

Vitríny sú vo väčšine prípadov vybavené dverami z tvrdeného plexiskla s hrúbkou 4mm, alebo z tvrdeného bezpečnostného skla s požadovaným certifikátom. Klasické vitríny sú vybavené krídlovými dverami. Vitríny väčších rozmerov majú dvere výklopné, s magnetovým pántom v hornom profile, pričom v otvorenej polohe sú zabezpečené špeciálnymi piestami. Dvere vitrín sú obvykle vybavené bezpečnostnými zámkami.

Variabilita

Niektoré vitrínu ponúkajú možnosť viacerých kombinácií skríň, ktoré sa dajú montovať na nohy. Súpravy stĺpčekov interiérových vitrín sa dajú montovať priamym zapustením, alebo na pätky. Osobitosťou v prípade exteriérových vitrín sú stĺpčeky typu ,,Quatro“ vďaka ktorým sa dajú skladať celé prezentačné systémy.

Dizajn

Výzor vitríny závisí predovšetkým od typu konštrukcie- hliníkového profilu, ktorý bol použitý pri výrobe. Každá skupina interiérových aj exteriérových vitrín má svoje špecifiká. Vitríny do vnútorných priestorov sú vyrábané z hliníkových profilov s hĺbkou 30-80mm. U vitrín určených do vonkajších priestorov sa kladie dôraz na pevnosť a robustnosť skrine vrátane garancie na odolnosť voči vonkajším vplyvom. Takéto parametre sa dosahujú použitím špeciálnych hliníkových prvkov s hĺbkou 30-150mm. V súčastnosti sú veľkým hitom biele vitríny ktoré pôsobia čisto a moderne.

U nás nájdete široký výber vitrín rôznych veľkostí prvotriedne presklené, drevené, rustikálne i retro vitríny za akciové ceny
Akciové vitríny

Ako si vybrať vitrínu
5 (100%) 1 hlas[ov]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *